
Bemutatkozik a Sano Agrar Institut sertés ágazata
A Sano Agrar Institut sertés ágazata Sano Agrar Institut-Smart PorcNutrition Kft. néven működik Északnyugat-Magyarországon, a Komárom-Esztergom vármegyei Szákszenden. A Sano takarmánykeverő üzemtől nem messze, a a Sano Agrar Institut sertéstartó mintagazdasága 1200 korszerű tenyészkoca férőhellyel és malacnevelővel rendelkezik, valamint1800 hízó egyidejű tartását teszi lehetővé.
Mint „üvegistálló és Sano Innovációs Központ”, minden termelési egység egyedi módon megtekinthető egy innovatív látogatói folyosón keresztül, amely maximális biztonságot nyújt mind az emberek, mind az állatok számára.

Cégprofil
Állatállomány
- 1.200 tenyészkoca malacneveléssel
- 1.800 hízó férőhely
Istállótechnológia
- 1.200 tenyészkoca malacneveléssel
- 1.800 hízó férőhely
Jelenlegi termelési mutatók
- TN-70 kocagenetika
- Évente 35 választott malac/koca
- > 95% vemhesülési és fialási arány
- > 500 g átlagos napi súlygyarapodás a malacnevelőben
- > 1.100 g átlagos napi súlygyarapodás a hizlaldában
A jövő alapjának megteremtése
Az új Sano Agrar Institut sertéstartó mintagazdaságának építése előtt a Sano megvásárolt egy működő sertéshizlaló telepet Szákszenden. 2020 szeptemberében megtörtént az új Sano Agrar Institut alapkőletétele és megkezdődött a beruházás. Az építési munkák két ütemben zajlottak:
- Az első kivitelezési szakaszban megkezdődtek a fiaztató, a vemhesítő, a csoportos kocaszállás és a takarmánykeverő csarnok munkálatai. Az első építkezési szakasz 2021 novemberében ért véget.
- A második építési szakasz 2022 tavaszán kezdődött – azzal a céllal, hogy 2022 végére elkészüljön a Sano Agrar Institut sertéstelepe.

PVOD Kočín Mezőgazdasági Szövetkezet igazgatóságának elnöke
Fenntarthatóan modern koncepciók
Varga Tamás, tapasztalt sertéstartó, a Sano Agrar Institut vezetője 2023 februárja óta vezeti a korszerű minőségi malactermelést TN-70-es kocákkal és 24 fős csapattal. Az állomány 21 csoportra oszlik, csoportonként 58 kocával. Ezek közül mindegyik:
- 5 csoport a fiaztatóban
- 5 csoport a vemhesítőben
- 11 csoport a csoportos kocaszálláson
Az állatok egészségét az IN-OUT rendszer és a különálló termelési területek biztosítják. Chiprendszer és higiéniai zárak biztosítják a maximális biológiai biztonságot.
2019
Egy régi sertéstelep megvásárlása
2020
Az új Sano Agrar Institut sertéstelepének alapkőletétele
2021. ősz
Elkészült a fiaztató, a vemhesítő, a csoportos kocaszállás és a takarmánykeverő csarnok
2022. tavasz
A második építkezési szakasz kezdete, beleértve az akadémiát és a látogatóközpontot
2022. tél
A Sano Agrar Institut sertéstartó mintagazdaságának teljes befejezése
2023. február
Az első állatok megérkezése
2024. óta
Hetente legalább 700 minőségi malac értékesítése
Jövőorientált sertéstermelés
A Sano Agrar Institut sertéstelepének modern takarmánycsarnokában pneumatikus etetőrendszer működik a legnagyobb pontossággal, ami lehetővé teszi a különböző takarmányadagok pontos adagolását. A légnyomás-vezérelt rendszer nagy pontossága lehetővé teszi a többfázisú takarmányozást a maximális tápanyag-hatékonyság, a fenntarthatóság és az erőforrás-takarékosság érdekében a napi munkavégzés során, valamint a precíziós takarmányozási kísérleteket különböző állatcsoportokban.
A legkorszerűbb etetési technológia és a műveletek 100%-os digitalizálásának kombinációja – például a digitális klímaszabályozás az összes környezeti és állati szenzor intelligens hálózatba kapcsolásával – a modern állattenyésztés jövőjét képviseli, ez a Smart Porc Nutrition (SPN).

tulajdonos
Üvegistálló: tudástranszfer a Sano Agrar Institut sertéstartó mintagazdaságában
Családi vállalkozásként a Sano Agrar Institut sertéstelepén is szeretnénk példát mutatni.
Az üvegistállóval a gazdálkodóknak, szakembereknek, kereskedőknek, állatorvosoknak, fogyasztóknak, iskoláknak és általában a lakosságnak szeretnénk lehetőséget kínálni a korszerű és fenntartható sertéstartás rendkívül magas színvonalú megismerésére, az ismeretek átadásának, valamint a leendő szakemberek képzésének, továbbképzésének támogatására.
Az átláthatóság különösen fontos számunkra. Örömmel nyitjuk meg kapuinkat és megmutatjuk, hogyan néz ki ma a modern mezőgazdaság a digitalizáció és az állatjólét összefüggésében.
A gazdaságok képzési és továbbképzési központként is szolgálnak telepvezetők, gazdálkodók, állatorvosok és hallgatók számára Magyarországról és a világ minden tájáról. Örülünk látogatásának!
A Sano Agrar Institut meglátogatásával kapcsolatban kérjük keresse Sano szaktanácsadóját!
Szeretne többet megtudni a Sano Agrar Institutról? Sano szaktanácsadója szívesen segít Önnek!
